Search
Close this search box.

Zlínští Berani zahájili přípravu na nadcházející extraligovou sezónu

Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín od pondělí 23. dubna opět trénují. Jako první extraligový celek odstartují přípravu na novou extraligovou sezonu 2018/2019 pod vedením staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík, které doplní při individuálních dovednostech sportovní manažer Jiří Šolc v roli dalšího asistenta. Pro zlínský hokej se jedná o jednapadesátou sezonu v nejvyšší soutěži mezi elitou a zároveň v lednu klub oslaví 90 let od vzniku ledního hokeje v Baťově městě! Suchá příprava Beranů bude trvat deset týdnů až do konce června. Poté následuje letní dovolená a ve druhé polovině července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na led.

Staronoví trenéři Beranů již naplánovali v základních obrysech přípravu na suchu, přičemž silovou přípravu si vezme na povel kouč Radek Vašík. Mužstvo má sraz v pondělí 23. dubna v 9 hodin dopoledne v hráčské kabině na ZS Luďka Čajky a o půl hodiny později zahájí úvodní tréninkovou jednotku, která proběhne v posilovně PSG arény. Berani se budou připravovat ve zlínských podmínkách deset týdnů až do pátku 29. června. „Budeme se držet stejného modelu přípravy na suchu jako v loňské sezoně. Novinkou v letošní přípravě bude střelba na suchu, zaměříme se důkladně na tuhle dovednost, kterou je potřeba stále zdokonalovat. Chceme zlepšit i techniku hole, bude to oživení a má to rovněž praktický význam. Poslední týden přípravy proběhnou v závěru června opět funkční testy. Neplánujeme soustředění, ale uprostřed přípravy dáme hráčům opět po loňské zkušenosti na přelomu května a června individuální regenerační týden,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínští trenéři počítají v suché přípravě s účastí téměř 30 hokejistů. S týmem bude trénovat po návratu z dovolené po individuální domluvě v květnových dnech i brankář Libor Kašík, který plánuje zahraniční angažmá. Příležitost dostanou v suché přípravě i hráči z juniorky, kteří se připojí k týmu od května. O pohybu v hráčském kádru, odchodech a příchodech nových hráčů bude klub informovat začátkem května, neboť do konce dubna mají hráči platné smlouvy ve stávajících klubech. S týmem již začne trénovat první posila, gólman Jakub Sedláček, který se vrací do Zlína po pěti letech. „Koncem července chceme vyzkoušet na ledě zahraniční útočníky a pokud uspějí, nabídneme jim smlouvy. V loňské sezoně se nám tento model v případě obránce Ralfse Freibergse z Lotyšska velmi osvědčil,“ uvedl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer klubu.

Mužstvo se sejde po dvoutýdenní letní dovolené k finální fázi přípravy před startem extraligy v polovině července, první týden bude ještě příprava na suchu a v pondělí 23. července Berani vyjedou poprvé na led. Nový ročník extraligy začne v první polovině září.

Hráčský kádr Aukro Berani Zlín v přípravě na suchu pro extraligovou sezonu 2018/2019:
Brankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala, Daniel Šimonů, Daniel Huf, obránci: Tomáš Žižka, Ralfs Freibergs, David Nosek, Dalibor Řezníček, Martin Matějíček, Jakub Ferenc, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, útočníci: Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Tomáš Fořt, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Jan Václavek, Jiří Karafiát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient