Zlínským sportovcem roku 2017 se stal Libor Kašík

Zlín –Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2017 získal hokejista Libor Kašík. Na slavnostním večeru Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v Kongresovém centru Zlín byly oceněny i dva sportovní kolektivy – FC Fastav Zlín a kolektiv postižených sportovců sledge hokejový tým SHK LAPP Zlín a také dalších devět sportovců – jednotlivců.

Byl mezi nimi karatista Daniel Veselý, fotbalista Stanislav Dostál, volejbalisté Radim Šulc a Jakub Varous, sportovní lezec Šimon Potůček, orientační závodnice na horských kolech Vilma Králová, závodník ve stejné disciplíně Jiří Hradil, házenkářka Michaela Kolářová, a Kateřina Hálová, která vyniká v běhu.

Primátor města Zlína Miroslav Adámek udělil i Cenu primátora v kategorii mládeže. Za rok 2017 patří nadějnému talentu Jiřímu Skopalíkovi. Teprve desetiletý závodník na motokárách úspěšně reprezentuje Zlín jak v České reublice, tak na závodech v zahraničí.

Každoročně město na sportovním poli oceňuje i dlouhodobé, celoživotní zásluhy jednotlivců. Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu tentokrát udělilo fotbalovému trenéru Bohumilu Páníkovi. Výsledky FC Fastav za minulý rok pod jeho vedením patří v celé téměř stoleté historii zlínského fotbalu k nejúspěšnějším.

Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2017 Libor Kašík je extraligový brankář. V sezoně 2016/2017 odehrál 49 utkání, provedl 1 344 zásahů, z toho 3x v sezoně vychytal 0. Jeho celková úspěšnost v loňské sezoně činí 91 %.

Prvenství z deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2016 si odnesl nadějný fotbalista Jakub Jugas.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.