Search
Close this search box.

Zlínské házenkářky překvapily a vyhrály v osmém kole MOL ligy s Olomoucí

Domácí vedli v utkání jen jednou a to v samotném začátku 1:0. Pak vzali vše do svých rukou hosté a po celý zápas určovali tempo hry. Hrála se dynamická házená, moravské derby mělo oboustranné nasazení. V brance Zlína se velmi dařilo B. Rybníčkové, kterou tentokrát ze střídačky povzbuzovala jen jedna náhradnice, L. Benedíková.

Olomouc se snažila po celý zápas srovnat skóre. Zlínské dračice v obraně však byly proti a s přehledem kontrolovaly hru. Utkání si užívaly a svým výkonem nadchly nejen své fanoušky, kteří je přijeli podpořit. Závěr však trošku radost Zlína ztlumil, když B. Rybníčková vytáhla opět jeden ze svých výborných zákroků. Z brejku vychytala aktivně hrající A. Patrnčiakovou, ale bohužel při nekontrolovaném dopadu si bolestivě poranila koleno.

Utkání v klidu dochytala L. Benedíková, která se po delší pauze zaviněné zraněním aktivně zapojila do hry. Společně se svými spoluhráčkami si mohla vychutnat cennou výhru s Olomoucí, navíc na palubovce soupeře, odkud Zlín body pravidelně nevozí.

Střelecky se výrazněji ve zlínském dresu prosazovaly K. Ševčíková 8/4, M. Kolářová 7 a M. Kříčková 5.

„Pocity jsou hodně smíšené. Týmový výkon i body jsou super, ale asi bychom je teď nejraději vyměnili za zdraví naší golmanky. To má vždy daleko větší cenu. Doufáme, že to nebude nic vážného,“ řekl bezprostředně po výhře kouč Zlína M. Spuchlák.

DHK ZORA OLOMOUC – HANDBALL CLUB ZLÍN 25:28

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient