Zlínské házenkářky překvapily a vyhrály v osmém kole MOL ligy s Olomoucí

Domácí vedli v utkání jen jednou a to v samotném začátku 1:0. Pak vzali vše do svých rukou hosté a po celý zápas určovali tempo hry. Hrála se dynamická házená, moravské derby mělo oboustranné nasazení. V brance Zlína se velmi dařilo B. Rybníčkové, kterou tentokrát ze střídačky povzbuzovala jen jedna náhradnice, L. Benedíková.

Olomouc se snažila po celý zápas srovnat skóre. Zlínské dračice v obraně však byly proti a s přehledem kontrolovaly hru. Utkání si užívaly a svým výkonem nadchly nejen své fanoušky, kteří je přijeli podpořit. Závěr však trošku radost Zlína ztlumil, když B. Rybníčková vytáhla opět jeden ze svých výborných zákroků. Z brejku vychytala aktivně hrající A. Patrnčiakovou, ale bohužel při nekontrolovaném dopadu si bolestivě poranila koleno.

Utkání v klidu dochytala L. Benedíková, která se po delší pauze zaviněné zraněním aktivně zapojila do hry. Společně se svými spoluhráčkami si mohla vychutnat cennou výhru s Olomoucí, navíc na palubovce soupeře, odkud Zlín body pravidelně nevozí.

Střelecky se výrazněji ve zlínském dresu prosazovaly K. Ševčíková 8/4, M. Kolářová 7 a M. Kříčková 5.

„Pocity jsou hodně smíšené. Týmový výkon i body jsou super, ale asi bychom je teď nejraději vyměnili za zdraví naší golmanky. To má vždy daleko větší cenu. Doufáme, že to nebude nic vážného,“ řekl bezprostředně po výhře kouč Zlína M. Spuchlák.

DHK ZORA OLOMOUC – HANDBALL CLUB ZLÍN 25:28

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.