Zlínské házenkářky po dramatickém průběhu vyhrály osmifinálový duel s Hodonínem

Z pohledu hostů bylo osmifinálové utkání Českého poháru především o morálních vlastnostech. V momentální situaci, i když je sestava minimalizovaná, chtěl být Zlín přesto domácímu týmu víc než vyrovnaným soupeřem.

Do branky Zlína nastoupila L. Benedíková a snažila se spoluhráčky co nejvíce svými zákroky podpořit. Úseky prvního poločasu vypadaly nadějně, Zlín vedl až o čtyři branky, ale Hodonín se nevzdával a trpělivou hrou se dotáhl. V brance byla hostujícím střelkyním velkou překážkou bývalá zlínská golmanka I. Blažková. Bohužel došlo k nechtěné situaci, kdy se v útoku prosazovala spojka K. Ševčíková. Při pokusu o uvolnění špatně dopadla a poranila si bolestivě koleno. Do utkání již nezasáhla. Další ztráta je pro tým kouče M. Spuchláka krutou daní.

Přestože hosté zvládli dramatickou koncovku a vyhráli, pocity byly po utkání spíše bezmocné. Tým podal v rámci všech zbývajících psychických i fyzických sil v dané situaci maximální možný výkon. Herně na sebe upozornily dorostenky K. Gajdošíková s K. Záhorovou, střelecky se prosazovala netradičně z dálky univerzálka L. Polomíková. Poctivou práci v obraně i útoku odvedla opět M. Kříčková.

HK HODONÍN – HANDBALL CLUB ZLÍN 23:24 (12:12)

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, A. Vařechová – L. Polomíková 5, K. Záhorová 5/4, M. Kříčková 4, L. Sekulová 3, G. Nygrýnová 2, K. Ševčíková 2, K. Gajdošíková 2, V. Matejíková 1

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient