Zlínské házenkářky nestačily na profi tým z Michalovců

Zlín nastupoval bez zraněných B. Rybníčkové a N. Herbočkové, na lavičce zůstala i M. Kolářová. V sestavě nadále chybí i spojky V. Hubová s J. Mizerovou.
Zlín prohrával v osmé minutě 0:7. V dalších dvaadvaceti minutách se domácí oklepali, nevzdali se silnějšímu soupeři a tento úsek vyhráli 8:7. Do branky se dostala v úvodu po střídání Ž. Stojarové dorostenka A. Vařechová, která předvedla při premiéře v ženské kategorii několik úspěšných zákroků.

Iuventa nehrála úplně v optimální pohodě. Na obou stranách bylo v utkání vidět z přemíry snahy i mnoho technických chyb. Ve druhém poločasu však stačilo vedoucímu celku tabulky kontrolovat hru a zaslouženě vyhrál. Zlín odehrál utkání se ctí, nevzdával boj až do samotného konce.

„Nezachytili jsme nástup do utkání, museli jsme vzít brzy time a trošku holky uklidnit i povzbudit. Udělali jsme přes dvacet technických chyb, podobně jako v Porubě. Neproměnili jsme navíc tři sedmičky. Byly tam i hezké momenty. Utkání mohlo vypadat úplně jinak. Následující zimní přestávka je pro nás momentálně vytoužená, abychom se dali fyzicky i zdravotně do pohody,“ řekl po utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

HANDBALL CLUB ZLÍN – IUVENTA MICHALOVCE 22:30 (8:14)

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, L. Benedíková – K. Ševčíková 5, L. Hradilová 4, M. Kříčková 3, L. Polomíková 3, G. Nygrýnová 2, K. Gajdošíková 2, V. Matejíková 1, l. Sekulová 1, K. Záhorová 1, M. Kolářová

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.