Search
Close this search box.

Zlínské fotbalisty čeká po pauze duel s Olomouckou Sigmou

Ligový fotbal je po reprezentační přestávce zpět. Zlínští se ve 12. kole Fortuna:Ligy utkají se Sigmou Olomouc. Zápas na Andrově stadionu začíná v sobotu od 15:00 a v přímém přenosu ho odvysílá ČT Sport.

Olomouci se zatím vůbec nedaří. V jedenácti duelech nasbírala devět bodů při skóre 10:21 a nachází se na čtrnáctém místě tabulky. Sigmě se nedaří hlavně směrem dopředu. Deset vstřelených gólů je druhý nejslabší výsledek v lize. Jen Dukla Praha dala o gól méně. Naposledy si však Olomouc připsala cenný skalp, když dokázala doma zdolat 1:0 Spartu. Z posledních pěti duelů je bilance Olomouce dvě výhry a tři porážky.

Nejlepším střelcem týmu kouče Václava Jílka je třígólový Martin Nešpor. Dvakrát se prosadit dokázali David Houska a Jakub Plšek. Další střelci už mají po jedné brance. Gólman Miloš Buchta má na svém kontě tři čistá konta.

Ve vzájemných ligových zápasech mezi Olomoucí a Zlínem mají navrch Hanáci. Ti ze čtyřiadvaceti duelů vyhráli dvanáctkrát. Ševci se radovali ve čtyřech případech a osmkrát skončil zápase remízou. Při posledním vzájemném střetnutí na půdě Zlína vyhrála Sigma 4:1. Svěřenci kouče Michala Bílka tak mají svému sokovi co vracet

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient