Zlínská porodnice hlásí nárůst porodů

Gynekologicko – porodnické oddělení Krajské nemocnice T. Bati hlásí v letošním roce nárůst porodů. Od začátku roku se do půlky července narodilo o 89 dětí více než v roce 2017.

V roce 2017 se ve stejném časovém období, to znamená od ledna do půlky července, narodilo celkem 1270 dětí. Letos jich bylo 1359. V některých červencových dnech měli porodníci obzvláště napilno, například 12. července řešili 12 porodů, den poté jich bylo hned 13. Zajímavým extrémem byla neděle 15. července, kdy naopak nerodil nikdo. To se v letošním roce stalo vůbec poprvé. „Nás těší, že stále více rodiček vyhledává zlínskou porodnici, i když je to samozřejmě náročné pro celý porodnický tým, a to jak fyzicky, tak psychicky. Snažíme se pro rodičky zajistit co největší komfort, při extrémních denních počtech porodů se však někdy stane, že musíme maminky uložit i na přistýlky. Vzhledem k tomu, že většina z nich je propuštěna po 48 hodinách od porodu, se však situace vždycky zvládne,“ konstatovala MUDr. Marcela Henčlová z Gynekologicko – porodnického oddělení KNTB a dodala: „V dohledné době bude navíc oddělení vybaveno novými lůžky pro pacientky. Získáme také nové přístroje pro monitorování plodu, což bude pro rodičky velmi komfortní – nebudou muset ležet připojené k přístroji KTG, ale budou se moci volně pohybovat a s monitorem jít dokonce i do koupele.“

Také v letošním roce volili rodiče dětí narozených ve zlínské porodnici nejčastěji tradiční jména. U holčiček to byly Anna, Ema a Julie, u chlapců Jakub, Vojtěch a Adam. Našly se však i výjimky, a to jména jako Raja, Tiffany nebo Frederik.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!