Zlínská nemocnice ocenila dobrovolníky a canisterapeuty

Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati po roce fungování ocenilo dobrovolníky a canisterapeuty. Na slavnostní akci kromě mnoha poděkování dobrovolníci dostali od nemocnice věcné dárky a sdíleli své zážitky z dobrovolnické činnosti.

Jaroslava Bernatíková přišla na setkání se svým pejskem Flábíkem a hned na úvod vysvětlila, co jí dobrovolnická činnost dává. „Někdy jedu za pacienty do nemocnice přímo z práce a přiznávám, že když jsem unavená, musím se hodně přemlouvat. Ale pak s nimi strávím nějaký čas a únava najednou zmizí. Pacienti jsou pro mě taky jakousi terapií. Odjíždím nabitá pozitivní energií.“ I ostatní dobrovolníci popsali své pocity. Třeba František Válka, který je tak trochu dobrovolnickou raritou, protože má 80 let. „Kdysi jsem ležel v nemocnici, denně za mnou chodila rodina. Za některými pacienty ale po celou dobu nikdo nepřišel. Bylo mi z toho smutno. A tak když jsem viděl výzvu, ať se přihlásí dobrovolníci, zkusil jsem to. Nejdřív jsem měl trochu strach, jestli pacientům nebude můj věk vadit. Ale je to spíše naopak. Kolikrát toho ani moc nenamluvím, jen poslouchám,“ řekl vitální František Válka a se smíchem dodal, že mu již jedna pacientka nabízela i sňatek.

V současné době má Dobrovolnické centrum KNTB devět canisterapeutických týmů a čtyři klasické dobrovolníky. „Všem, kteří takhle pomáhají, patří obrovský dík. Dělají to ve svém volném čase, bez jakékoliv finanční odměny. Jsou skvělí.“ uvedla za vedení nemocnice náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Helena Šmakalová. Vedoucí Dobrovolnického centra KNTB Michaela Schneiderová ještě dodala: „Uvítali bychom i další dobrovolníky. Pacienti jsou rádi za jejich pozornost, za návštěvu každého člověka zvenku, který si s nimi přijde popovídat“. Zájemci o dobrovolnickou činnost ve zlínské nemocnici se mohou obrátit přímo na ni buď mailem na michaela.schneiderova@bnzlin.cz nebo telefonicky na čísla 577 552 845, 776 209 307.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient