Search
Close this search box.

Zlín vyhrál ve výzkumu Město pro byznys 2017

Vynikající kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si město Zlín vybojovalo vítězství ve výzkumu Město pro byznys 2017 Zlínského kraje. „Ocenění si velmi vážím, protože je to vnější pohled na situaci v našem městě. Těší nás o to více, že navazuje na druhé a třetí místo z předchozích let. Město si zakládá na tom, že je k podnikatelům vstřícné. Podnikatelé mají u nás na radnici otevřené dveře. Snažíme se jejich podnikání vyjít co nejvíc vstříc, protože na přístupu samosprávy hodně záleží,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Podle organizátorů výzkumu je vítězství Zlína zasloužené. „V podnikatelském prostředí boduje zejména nejvyšším podílem firem v kraji, druhým nejvyšším podílem podnikatelů, vysokým podílem malých a středních firem a také index stáří je na nejnižší hodnotě v celém regionu. V oblasti pracovního trhu může Zlín nabídnout vysoký počet studentů a také pozitivní přírůstek obyvatel. V přístupu veřejné správy si město vede skvěle v podílu výdajů na veřejnou dopravu a také podíl kapitálových výdajů na běžných příjmech obce je na vysoké úrovni. Velmi dobrých výsledků dosáhlo město kvalitním obsahem webových stránek směrem k podnikatelům,“ konstatoval Petr Lutonský zanalytické agentury Datank. (dvo, pl)

Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se ve Zlínském kraji na druhé a třetí příčce umístily Holešov a Otrokovice. Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také 22 městských částí Hlavního města Prahy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient