Search
Close this search box.

Zlín chystá v příštím roce výstavu bydlení

V příštím roce bude ve Zlíně k vidění unikátní výstava na téma zlínské bydlení ve 20. století. Navštívit ji bude možné v prostorách zámku. Vernisáž proběhne v dubnu.

Námět výstavy vznikl v rámci projektu Národního technického muzea v Praze a brněnské Masarykovy univerzity s názvem Průmyslové město a jeho proměny ve 20. století: Kultura, identita a řád urbánní průmyslové společnosti na příkladu „ideálního města“ Zlína. „Projekt nebyl dokončen, ale považujeme za vhodné jej dopracovat pro potřeby Zlína. Své návštěvníky si určitě najde. Koncipována bude navíc tak, že ji bude možné i zapůjčit i do muzeí a výstavních prostor v jiných městech,“ konstatoval náměstek primátora Miroslav Adámek, do jehož kompetencí patří kultura.

V předchozích letech uspořádal Státní okresní archiv Zlín ve spolupráci s Alternativou několik výstav s historickou tematikou, na nichž město úzce spolupracovalo. „Na tyto aktivity by měla naše výstava navazovat a jako první prověřit možnosti uskutečnit tento typ výstavy ve zlínském zámku,“ prohlásila Eva Husáková, vedoucí Odboru kultury magistrátu.

V roce 2022 oslaví město Zlín 700. výročí první písemné zmínky o městu. Výstava věnovaná bydlení je jedním z projektů, kterým si toto významné jubileum připomíná.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient