Search
Close this search box.

Zlín chystá místo pro relax s jezírkem v Centrálním parku

Jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník, stromy – na části území v Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne nové odpočinkové místo. Aktuálně je hotova studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020.

„Půjde o místo pro odpočinek či relaxaci. Že ho lidé v této lokalitě chtějí bylo patrné i v anketě, kterou jsme před časem uspořádali k budoucímu využití sousední plochy po „torzu,“ připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld hlasování prostřednictvím Magazínu Zlín a webu www.zlin.eu, ve kterém se pro odpočinkovou zónu s vodním prvkem vyslovilo nejvíce lidí.

Zmíněná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu cca hektar. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních, do kterého budou vysazeny malé ryby a žáby, na břehy vodní rostliny. Nádrž nebude určená ke koupání. „Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ konstatovala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z Odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů. „V dnešní době se potvrzuje, že klima během dalších desítek let bude stále teplejší a s minimem srážek, proto je hospodárnost s využitím dešťové vody na místě,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že kvalitu vody budou udržovat čerpadla.

Náklady na tvorbu se zatím pouze odhadují. Pohybovat by se mohly ve výši cca 20 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient