Search
Close this search box.

Zlatka Bartošková: Cyklus šansonových večerů

24.05.2018, 19:00, malý sál Střelnice
Vstupné: 150, 200 Kč

Další koncert z Cyklu šansonových večerů, tentokráte v podání Zlatky Bartoškové….

Zlatka Bartošková začínala svoji pěveckou kariéru v orchestru Ladislava Bareše v Liberci a orchestru Československé televize s dirigentem Václavem Zahradníkem, spolupracovala s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Armádním uměleckým souborem.

Zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Pavel Cmíral, Jakub Zahradník, Jarmila Hannah Čermáková, Petr Ožana, Václav Tobrman, nebo Jiří Toufar.

V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v Činoherní kavárně Činoherního klubu Praha, hostuje v Malostranské besedě.

Vystupuje s recitálem KUŘÁRNA V BLÁZINCI za doprovodu pianisty Jiřího Toufara, houslistky Zuzany Grosmanové a kytaristy Petra Čermáka, v programu ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, který pravidelně uvádí v Činoherní kavárně v Praze, spojuje šansony s rozhovory s osobnostmi nejrůznějších profesí, kterými například byli fotograf Robert Vano, herec a muzikant Jan Jiráň, herečka Lilian Malkina, jaderná fyzička Dana Drábová, neurochirurg Vladimír Beneš nebo režisérka Olga Sommerová.

V Kavárně U Stromečku na pražské Zbraslavi nedávno začala uvádět pravidelné komorní hudební večery, ve kterých představuje nejen svoji tvorbu, ale nabízí zbraslavskému publiku širokou paletu hudebních žánrů a stylů. Hosty v kavárně doposud byli například kytarista a písničkář Jan Matěj Rak, zpěvačka a skladatelka Zuzana Dumková, kytarista Petr Kadlček, nebo klavíristka a skladatelka Hana Robinson.

V září 2017 pokřtila v Malostranské besedě svoji pátou desku Kuřárna v blázinci, která je věnována moravskému básníkovi Josefu Řičánkovi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient