Zlatá Bára vstoupí potřetí do stejné řeky. Bude opět úspěšná?

Čtyři měsíce od svého druhého porodu oznámila oficiálně dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková návrat ke sportu. Do začátku prosince se bude připravovat v Jablonci nad Nisou, pak odjede na své tradiční a oblíbené soustředění do španělského Lanzarote. „Moc se těším na klasický tréninkový režim i speciální přípravu. Ráda bych se kvalitně připravila na mistrovství světa v Dauhá,“ uvedla Špotáková v tiskové zprávě svazu.
Jejím hlavním cílem však bude se pokusit v roce 2020 znovu získat medaili na olympijských hrách, které se tentokrát budou konat v Tokiu.

Letos v dubnu se jí narodil druhý syn Darek. S manželem Lukášem Novotným už mají pětiletého synka Janka. Mezi oběma porody dokázala „naše zlatá Bára“ získat bronz z OH v Rio de Janeiru, prvenství na ME v Curychu, ale především zlatou medaili ze světového šampionátu v Londýně.

Největších úspěchů však dosáhla před prvním porodem. Kromě dvou olympijských prvenství a dvou titulů mistryně světa, dokázala 13. září 2008 hodit světový rekord – 72,28 m, který je dosud nepřekonán.

Pokud Špotákové vydrží zdraví, klidně se může pokusit získat další cennou medaili do sbírky. Ani její věk 37 let není pro tento sport nijak limitující.

Asi nejslavnější český sportovní návrat po mateřské dovolené (smí se to ještě říkat?) proběhl u lyžařky Kateřiny Neumannové. „Když jsem se vrátila, tak jsem byla opět plná elánu a motivace, kterou jsem právě po olympiádě v Salt Lake City ztrácela,“ řekla Neumannová. Elán jí pak dovedl ke zlaté medaili na OH v Turíně. Nezapomenutelný je okamžik, jak k ní v cíli běží právě její dcerka Lucka.

Bylo by krásné, kdyby třeba i Janek (Darek bude ještě malý) běžel mámě Špotákové vstříc, poté co vyhraje olympijský závod v Tokiu. No, to by asi japonští pořadatelé nedovolili…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak