Search
Close this search box.

Zlatá Bára vstoupí potřetí do stejné řeky. Bude opět úspěšná?

Čtyři měsíce od svého druhého porodu oznámila oficiálně dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková návrat ke sportu. Do začátku prosince se bude připravovat v Jablonci nad Nisou, pak odjede na své tradiční a oblíbené soustředění do španělského Lanzarote. „Moc se těším na klasický tréninkový režim i speciální přípravu. Ráda bych se kvalitně připravila na mistrovství světa v Dauhá,“ uvedla Špotáková v tiskové zprávě svazu.
Jejím hlavním cílem však bude se pokusit v roce 2020 znovu získat medaili na olympijských hrách, které se tentokrát budou konat v Tokiu.

Letos v dubnu se jí narodil druhý syn Darek. S manželem Lukášem Novotným už mají pětiletého synka Janka. Mezi oběma porody dokázala „naše zlatá Bára“ získat bronz z OH v Rio de Janeiru, prvenství na ME v Curychu, ale především zlatou medaili ze světového šampionátu v Londýně.

Největších úspěchů však dosáhla před prvním porodem. Kromě dvou olympijských prvenství a dvou titulů mistryně světa, dokázala 13. září 2008 hodit světový rekord – 72,28 m, který je dosud nepřekonán.

Pokud Špotákové vydrží zdraví, klidně se může pokusit získat další cennou medaili do sbírky. Ani její věk 37 let není pro tento sport nijak limitující.

Asi nejslavnější český sportovní návrat po mateřské dovolené (smí se to ještě říkat?) proběhl u lyžařky Kateřiny Neumannové. „Když jsem se vrátila, tak jsem byla opět plná elánu a motivace, kterou jsem právě po olympiádě v Salt Lake City ztrácela,“ řekla Neumannová. Elán jí pak dovedl ke zlaté medaili na OH v Turíně. Nezapomenutelný je okamžik, jak k ní v cíli běží právě její dcerka Lucka.

Bylo by krásné, kdyby třeba i Janek (Darek bude ještě malý) běžel mámě Špotákové vstříc, poté co vyhraje olympijský závod v Tokiu. No, to by asi japonští pořadatelé nedovolili…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient