Životopisný film Bohemian Rhapsody se stal historicky nejúspěšnějším zahraničním snímkem v českých kinech

Podle Unie filmových distributorů vidělo do dnešního dne britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody přesně 1 369 462 diváků a stal se tak historicky nejsledovanějším zahraničním filmem v českých kinech.

Dosavadního “lídra” scifi Avatar překonal v tuto chvíli o přibližně deset tisíc diváků a je pravděpodobné, že jeho náskok se bude zvyšovat, protože v kinech se nadále tento film pojednávající o životě a kariéře zpěváka Freddieho Mercuryho a kapely Queen promítá.

Avšak nejenom co se týká počtu diváků, ale i v tržbách už celkově vede Bohemian Rhapsody. K včerejšímu dni utržilo hudební drama režiséra Bryana Singera v hlavní roli s Rami Malekem na lístkách 213 565 349 korun. I z tohoto hlediska překonal Avatara.

Avšak celkově v návštěvnosti stále Bohemian Rhapsody zaostává za dvěma českými filmy, co se týká polistopadové éry. Jednoznačně vede Tankový prapor režiséra Víta Olmera z roku 1991 (2 022 300 diváků), následují ho Černí baroni Zdeňka Sirového s premiérou v roce 1992 (1 470 531 návštěvníků kin).

Tyto české snímky ale logicky vydělaly méně než Bohemian Rhapsody, protože na začátku devadesátých let byly podstatně nižší ceny za lístky.

V současné chvíli je největším tahákem kin komedie režiséra a scenáristy Martina Horského Ženy v běhu, kterou o premiérovém víkendu vidělo neskutečných 178 000 diváků. Během několika dní tak tento film už vydělal 27 milionů korun.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient