Zítra opět přijde silný vítr. Zároveň však bude rekordní teplo

(Aktualizováno před )

Stovky domácností a tisíce lidí se ještě v České republice vzpamatovávají ze včerejšího řádění silného větru a je pravděpodobné, že potíže kvůli povětrnostním podmínkám nastanou i zítra. Meteorologové totiž na čtvrtek předpovídají opět silný vítr, který má dosahovat v nárazech rychlosti až kolem 70 kilometrů za hodinu.

Výstraha platí především pro Pardubický kraj a Vysočinu, Liberecko a Jablonecko v Libereckém kraji a Znojemsko v Jihomoravském kraji. Vítr by měl dosahovat největší síly mezi 10 až 21 hodinou.

Běhěm včerejších silných poryvů větru padaly stromy na železnice i silnice a působily tak komplikace v dopravě. V současně době navíc ještě není ve všech domácnostech obnovena elektřina po pádech elektrických sloupů. „Předpokládáme, že během dnešního dne poruchy na vedeních vysokého napětí odstraníme během dopoledne. Na nízkém napětí se mohou ještě objevovat, hlavně po příjezdu chalupářů na víkendová sídla,“ uvedla mluvčí společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.
Jen v tuto chvíli jsou zatím zjištěné škody za deset milionů korun.

Meteorologové opět doporučují zajistit okna a dveře i venku volně uložené předměty.

I přes silný vítr se zároveň očekává v podstatě letní počasí, které by navzdory začínajícímu listopadu, mohlo přinést i dvacetistupňové teploty. Meteorologové tak budou moci opět přepisovat teplotní rekordy.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz