Search
Close this search box.

Zítra budeme fandit na Staromáku. Za pět let v pražské hale

Čeští hokejoví fanoušci jsou nadšení. Zítra budou mít zase po čtyřech letech možnost fandit našim hokejistům na Staroměstském náměstí. Čeští hráči nastoupí v 19:15 proti Kanadě.
Od příjezdu našich hokejistů z Nagana se toto pražské náměstí stalo symbolem setkávání fanoušků. Ale nejde jenom o oslavy, ale především o společné fandění u velkoplošné obrazovky.

„Poprvé od roku 2015 jsme v semifinále MS v hokeji a to znamená, že se sejdeme v Praze na Staroměstském náměstí! Fanoušci národního týmu, máte se na co těšit! Staroměstské náměstí zase ožije hokejem. Díky magistrátu hlavního města Prahy se tam bude na velkoplošné obrazovce živě promítat sobotní semifinále i nedělní bitva o medaili. Buďto zlatou, nebo bronzovou. Přijďte fandit!“ zve český národní tým všechny příznivce hokeje.

Pro fandy českého hokeje dnes přišla i další zajímavá zpráva. Kongres IIHF (mezinárodní hokejový svaz) rozhodl, že se v roce 2024 bude konat MS v České republice. Šampionát by opět měly hostit Praha a Ostrava. I když na pořádání této prestižní akce, která se do Česka vrátí po devíti letech, si možná bude dělat zálusk i Brno, které chce vystavět novou halu. „Nezakrývám, že je tu určitá snaha v Brně postavit novou halu s poměrně značnou kapacitou. Ovšem s touto informací se dá v současné době těžko pracovat, protože není ani kopnuto do země. Nicméně nevylučuju situaci, že kdyby k tomu došlo, tak budeme jednat, kde mistrovství uspořádáme,“ řekl generální sekretář Českého hokeje Martin Urban před kongresem.

V příštím roce se bude MS konat ve Švýcarsku (Curych a Lausanne), následuje Bělorusko (Minsk), Lotyšsko (Riga) a před českým šampionátem ještě hokejisté zavítají do Finska (Helsinky a Tampere).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient