Získá Ester Ledecká prestižní cenu BBC? Vystřídá na trůnu Federera?

Čeští sportovci už dokázali v minulosti vyhrát několik individuálních prestižních ocenění. Vzpomeňme např. Zlatý míč pro Josefa Masopusta či Pavla Nedvěda. V dalším našem národním sportu ledním hokeji získal v roce 2016 Jaromír Jágr tzv. Bill Masterton Memorial Trophy, která se každoročně uděluje hráči, který spojuje své mistrovství s příkladnou oddaností a věrností hokeji. V letech 1985 až 1987 obdržel Ivan Lendl titul hráče ATP. To samé, ale v organizaci WTA, se povedlo v 80. letech Martině Navrátilové a před sedmi lety Petře Kvitové.
V podstatě v každém sportu bychom našli nějakého českého zástupce, který získal individuální ocenění, i kdyby to bylo „jen“ po skončení evropského či světového šampionátu.

Teď je ale český sportovec, přesněji sportovkyně, blízko k výhře v prestižní anketě BBC o sportovní osobnost roku. Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se dostala mezi finálovou čtyřku, ze které bude 15. prosince vyhlášen vítěz.

Mezi zbývající trojicí je americká gymnastka Simone Bilesová, která už tuto anketu vyhrála před dvěma lety a letos získala na mistrovství světa čtyři zlaté medaile. Dále italský golfista Francesco Molinari, který pomohl Evropě velkou měrou vyhrát golfový Ryder Cup. A nakonec boxer Oleksandr Usyk, který získal v polotěžké váze tituly WBC, WBA a IBF.

Vloni vyhrál tuto anketu tenista Roger Federer. Kdyby ho dokázala vystřídat právě Ester Ledecká, byla by pro Českou republiku vpravdě velká věc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak