Získá Ester Ledecká prestižní cenu BBC? Vystřídá na trůnu Federera?

Čeští sportovci už dokázali v minulosti vyhrát několik individuálních prestižních ocenění. Vzpomeňme např. Zlatý míč pro Josefa Masopusta či Pavla Nedvěda. V dalším našem národním sportu ledním hokeji získal v roce 2016 Jaromír Jágr tzv. Bill Masterton Memorial Trophy, která se každoročně uděluje hráči, který spojuje své mistrovství s příkladnou oddaností a věrností hokeji. V letech 1985 až 1987 obdržel Ivan Lendl titul hráče ATP. To samé, ale v organizaci WTA, se povedlo v 80. letech Martině Navrátilové a před sedmi lety Petře Kvitové.
V podstatě v každém sportu bychom našli nějakého českého zástupce, který získal individuální ocenění, i kdyby to bylo „jen“ po skončení evropského či světového šampionátu.

Teď je ale český sportovec, přesněji sportovkyně, blízko k výhře v prestižní anketě BBC o sportovní osobnost roku. Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se dostala mezi finálovou čtyřku, ze které bude 15. prosince vyhlášen vítěz.

Mezi zbývající trojicí je americká gymnastka Simone Bilesová, která už tuto anketu vyhrála před dvěma lety a letos získala na mistrovství světa čtyři zlaté medaile. Dále italský golfista Francesco Molinari, který pomohl Evropě velkou měrou vyhrát golfový Ryder Cup. A nakonec boxer Oleksandr Usyk, který získal v polotěžké váze tituly WBC, WBA a IBF.

Vloni vyhrál tuto anketu tenista Roger Federer. Kdyby ho dokázala vystřídat právě Ester Ledecká, byla by pro Českou republiku vpravdě velká věc.