Search
Close this search box.

Zimní příprava fotbalistů FK Luhačovice: nechybělo soustředění, ani řada zápasů

Také pro fotbalisty FK Luhačovice se koncem března rozjíždí jarní část krajského přeboru. Po podzimní části, kterou zakončili výhrou nad Holešovem, se klub z lázeňského města usadil na třetí příčce tabulky s 24 body. Stejně měly druhé Velké Karlovice, daleko utekl první Provodov, se 36 body. Jak se bude dařit v jarní části soutěže, určitě i tentokrát může ovlivnit důsledná zimní příprava luhačovických fotbalistů. Více o ní prozradil trenér A-týmu FK Luhačovice Jan Jelínek.

„Důležité je, že příprava proběhla bez problémů a všechny naplánované zápasy a tréninky i naše soustředění proběhlo, jak jsme si plánovali. Takže jsem s průběhem přípravy spokojený,“ komentoval Jelínek situaci 13. března. To už měl za sebou tým v rámci přípravy také několik zápasů. „Máme za sebou pět přípravných utkání a nyní nás čeká generálka proti týmu TJ Skaštice,“ popsal Jelínek.
Výsledky v odehraných utkáních byly přitom dost slibné, protože Luhačovice v něm porazily ligový dorost Fastavu Zlín 5:4, zvítězily i v divizním Strání (4:2) a také dvakrát smetly zástupce 1.B třídy (Vacenovice 7:0 a Šumice dokonce 8:0). Jediným, kdo odolal, byl divizní Tišnov, který ale vyhrál jen těsně o gól (FKL vs. Tišnov 3:4). Trenér tak mohl být s těmito přípravnými zápasy spokojený. „Vystřídali jsme papírově silnější i slabší soupeře. Jsem hlavně hrozně rád, že kluci všechny zápasy poctivě odmakali. To je pro mě nejdůležitější,“ zhodnotil Jelínek.
Příprava před jarní částí sezóny zahrnovala jako obvykle také soustředění fotbalistů. To proběhlo 9-11. března. „Konalo se již tradičně ve Štítné nad Vláří. Soustředění vždy bereme jako herně-kondiční záležitost a samozřejmě i jako utužování kolektivu. V tréninku jsme se zaměřili na zakládání útoku,“ nastínil Jelínek.

Zímní přestávka v soutěži nabízí vždy také možnost sáhnout do změn v kádru mužstva. Mnoho převratných změn se ale nechystá. „Velké změny určitě neplánujeme, jelikož náš tým má svou kvalitu. Jak v A týmu, tak B týmu jde prakticky o jednu zásadní změnu. Kvůli studiu odchází do zahraničí Jan Talaš. A nová tvář v našich řadách je Pavel Postava, který má zkušenosti z MSFL. Dále se po zranění do tréninkového procesu vrátili Jan Kořenek a Lukáš Pantálek. Do B týmu pak přichází Václav Pavlíček, který se zotavuje po vleklých zraněních a u nás chce opět nastartovat sportovní život,“ přiblížil změny v FK Luhačovice Jelínek.

Hovořil i o týmu B, za který hraje jako hráč. Jak dodal, obě mužstva jsou ale stejně hodně propojená a trénují i vyjíždějí na soustředění společně. „Je pak jednodušší doplňovat kádr při absencích. Kluci jsou jeden celek, který si vypomáhá. I přípravné zápasy jsme hráli většinou namixovaní,“ podotkl Jelínek.
A co je na celé zimní přípravě nejtěžší? „Rozjet borce kondičně, protože zimní pauza je extrémně dlouhá. I v prvním přípravném utkání se to ukázalo. Míč nás neposlouchal a s běhavým soupeřem jsme měli co dělat, abychom to udýchali. Ale jinak jde všechno samo. Mám štěstí, že vedu tým který fotbal miluje. Takže kluci se těšili na začátek přípravy, nemusím je do ničeho nutit,“ pochvaloval si trenér. Plány na posledních čtrnáct dnů před jarním startem soutěže pak byly jasné: sehrát poslední přípravné utkání s lídrem I.A třídy a pak už jen vyladit formu na začátek jarní části přeboru. O tom, jak se to podařilo, se pak mohou lidé přesvědčit v prvních utkáních.

Fotbalové jaro pro áčko Luhačovic letos startuje domácím střetnutím s Rožnovem pod Radhoštěm v sobotu 24. března. Pak následuje utkání na apríla ve Štítné a poté opět střetnutí na vlastním hřišti, kdy Luhačovice 7. 4. doma vyzvou Baťov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient