Search
Close this search box.

Zima poprvé ukázala svou sílu, Česko pokryl led

Nesjízdné silnice, zpoždění vlaků, bouračky či zlomené nohy. Tohle vše má na svědomí led, který pokryl většinu území České republiky. Největší problémy jsou v Olomouckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji.

Na Olomoucku začaly problémy už včera odpoledne, když kraj zasáhly silné deště a silnice začaly okamžitě namrzat. Nejhorší situace je na Šumpersku, kde je vozovka číslo 35 z Mohelnice na Moravskou Třebovou ve stoupání neprůjezdná pro vozidla těžší než 3,5 tuny.

V Pardubickém kraji mají naopak hlavně problém na železnici. Kvůli zmrzlých trolejím mají lidé problém dostat se z Pardubic na všechny hlavní směry, tzn. na Prahu, Brno i Ostravu. Situaci komplikuje i vytrvalý dešť, kvůli čemuž se námraza z trolejí špatně odstraňuje.

V jihomoravském kraji U Kobylí na Břeclavsku došlo kvůli námraze ke srážce dvou vozidel. Jedno z aut začalo následně hořet. Lehce se při nehodě zranili tři lidé. České dráhy hlásí i dvouhodinové zpoždění vlaků.

Jiný problém mají na Liberecku. Zde museli hasiči na mnoha místech odstraňovat spadlé stromy, což způsobil kromě sněhu i silný vítr. Navíc v tomto kraji se pořád na silnicích ve vyšších polohách drží sníh.

Vysočina se celou noc potýkala s vydatným deštěm. Silnice jsou sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. I přesto byla uzavřena jedna ze silnic třetí třídy mezi obcemi Police na Třebíčsku a Vysočany na Znojemsku, protože se tam nemohl kvůli vysoké námraze dostat ani sypač.

Podobná situace je i na Královéhradecku.

Celkově by se ale situace měla zlepšovat, během odpoledne totiž dojde k oteplení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient