Žhavý popel způsobil požár popelářského auta

K požáru popelářského vozu do Poličky vyjížděli ve středu 28. listopadu v dopoledních hodinách místní profesionální a dobrovolní hasiči. Hořel odpad v popelářském voze. Hasiči požár po svém příjezdu ihned uhasili. Přesto se škoda vyšplhá nejméně na 50 tisíc korun. Požárem byla poškozena technologie uvnitř vozu. Uchránit se podařilo majetek ve výši 4 miliony korun.

Příčinou vzniku požáru je žhavý popel z popelnic. Popeláři totiž zrovna sváželi popelnice po okolí. Viník se tedy zřejmě nenajde. Vyšetřovatelka hasičů ze Svitav dodává, že požárů popelnic i kompostérů přibývá. „Evidujeme obrovský nárůst požárů plastových popelnic i kompostérů. Lidé jsou neukáznění a vysypávají žhavý popel do plastových nádob či popelnic,“ říká por. Ing. Alena Cejpová, vyšetřovatelka hasičů ve Svitavách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak