Zfetovaný řidič řídil i přes zákaz, hrozí mu mastná pokuta

Jindřichohradečtí policisté 13. listopadu ráno zastavili a kontrolovali řidiče VW Golf, které řídil ze Strmilova právě do Jarošova nad Nežárkou. Zde se řidič mimo jiné podrobil testu na přítomnost návykových látek a to s pozitivním výsledkem. Po výzvě policistů však odmítl odběr krve a moči na znalecké zkoumání. Při provedené kontrole policisté dále zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2019. Téhož dne převzal řidič sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Do dvou týdnů stane před soudem. Odmítnutí odběru krve či moči je kvalifikováno jako přestupek. Tento čin policisté též zadokumetovali a zaslali k řízení správnímu orgánu, kde může být přestupci uložena pokuta v rozmezí 25 000 korun až 50 000 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.