Zfetovaný mladík řádil v Hrádku nad Nisou, skončil v cele

O nemalé pozdvižení se postaral minulý týden v úterý muž (24) v Hrádku nad Nisou. V odpoledních hodinách na křižovatce ulic Sokolská a Liberecká na sebe upozornil svým nevhodným a agresivním chováním. Zpočátku máchal kolem sebe dřevěným klackem, kterým se následně pokusil poškodit dopravní značení přechodu pro chodce. Tím však jeho počínání nekončilo. Vzápětí vytrhal z chodníku zámkovou dlažbu, kdy její kostky házel na pouliční osvětlení a městské kamery. Muž plný energie ve svém chování neustával a dále se pokoušel i o trochu tělocvičných prvků. Několikrát se snažil vylézt na sloup veřejného osvětlení, kde měl v úmyslu poškodit zde umístěné kamery. V jeho jednání mu zabránil až jeho doprovod a ostraha blízkého marketu. V tu dobu muže sledovalo již několik kolemjdoucích občanů, které hrubě urážel.

Občané na místo přivolali policejní hlídku. Ta agresivního muže zadržela a převezla na policejní služebnu v Hrádku nad Nisou. Zde policisté muže podrobili dechové zkoušce na alkohol a drogy, výsledek obou zkoušek byl „překvapivě“ pozitivní. Nadýchal přes půl promile a v krvi mu koloval amfetamin a opiáty. Muž pocházející z Hrádecka tak zbytek dne i noci skončil v policejní cele v Liberci.

Komisařka Služby kriminální policie a vyšetřování zahájila následujícího dne proti muži trestní stíhání pro přečin výtržnictví, za který mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Trestní stíhán probíhá na svobodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.