Search
Close this search box.

Ženy získaly bod v derby proti Bohemians

Princeznám se po náročném utkání s Tatranem podařilo i druhé víkendové pražské derby dotáhnout do prodloužení, kde tentokrát byl šťastnější soupeř. Panterky v napínavém utkání podlehly Bohemians 7:8.

Celé utkání se neslo v dosti bláznivém duchu. Svěřenkyně trenéra Jenšíka se už po necelých 40 vteřinách ujaly vedení zásluhou Steinbachové, své další šance ale nevyužily a po návratu vyloučené Novákové nechaly srovnat dorážející Reischlovou. Vedení záhy vrátila domácím Zittová, Bohemka nicméně přepnula na vyšší rychlostní stupeň a ještě do sirény znovu vyrovnala skóre, tentokrát zásluhou agilní Zlámalové.

I druhá část pokračovala v nastoleném trendu velmi pohledného a rychlého florbalu z obou stran a opět začaly lépe Panterky. Tůmová se po krátké detektivní vsuvce v podobě hledání zbloudilé kuličky vymotala na střed a krásnou ranou pod břevno nedala Kreisingerové šanci.

Vedení nicméně hráčky v červené kombinaci ani tentokrát moc dlouho neudržely, navíc nechaly zelenobílé odskočit poprvé v zápase do vedení – nejprve srovnala Reischlová, o tři minuty později otočila skóre na 3:4 Bočanová. Bohemka navíc měla možnost skórovat z kontroverzního trestného střílení, leč Poláková veškerou energii věnovala jeho hlasitému žádání u arbitrů a při samotné exekuci vůbec netrefila branku.

To jí nicméně moc dlouho mrzet nemusela, neb o tři minutky později utekla Panterkám po hrazení a střelou na vzdálenější tyč navýšila náskok Bohemians. Kdo v tu chvíli čekal, že ekipa z Radlic odpadne, nemohl se mýlit víc. Ještě před polovinou zápasu prokázala šikovné ruce Zittová, která do prázdné brány předložila jednoduchý gól Slané. Děvčata v červeném pak na dlouhou dobu zamkly klokanky v jejich třetině a nakonec na konci 34. minuty srovnaly – Nováková se nenechala odstavit a z předbrankového prostoru usměrnila kotouč za bezmocnou Kreisingerovou.

Mizerný nástup hostů potřetí, Bohemka musela dohánět dvougólové manko
Nástupy do třetin si hosté za rámeček určitě nedají, protože i do třetice inkasovaly krátce po buly. Tentokrát to navíc byl gól z kategorie těch hodně hloupých, vždyť Florianová jen nahodila balonek z půlky a ten zaplachtil až za dezorientovanou Kreisingerovou – pro předsezonní posilu z Jičína to navíc byl druhý takový gól ve dvou dnech.

Na 6:6 ale Bohemka mohla hned záhy srovnat po obří minele Zittové, jen zásluhou obětavé Červové to ale neskončilo katastrofou. Zápasová jednička při zákroku nicméně utrpěla bolestivý šrám na ruce, po kterém musel střídat a v domácí kleci ji nahradila Horňáková. Ta prožila nástup snů, neboť hned po minutě způsobem úzce hraničícím se zázrakem zlikvidovala trojnásobnou dorážku do úplně prázdné brány. Sama pak pyšně sledovala, kterak léty orezlé pravidlo nedáš-dostaneš opět ukázalo svou nevyzpytatelnou moc, když třetí únik v utkání konečně proměnila Miklíková a zvýšila na 7:5 z pohledu Panthers.

To už bylo pro domácí hodně zajímavé, do hry však vstoupil další faktor. Krom toho, že nejistou Kreisingerovou nahradila v brance Omelková, se také začala projevovat únava z náročného klání s Tatranem. Posledních deset minut tak vypadalo jako jedna velká jízda na kolotoči, která jen občas byla přerušena osvobozením ze strany Panterek. 9 minut před koncem se opět trefila Poláková a nutno podotknout, že její šibenice byla vskutku výstavní, pozorná Horňáková společně s dobře spolupracující obranou však i nadále živila šanci na tři body.

Kýžené bohemácké vyrovnání však stejně nakonec přišlo. Pět minutek před sirénou to Poláková s Vrátkou sehrály dokonale, před první jmenovanou na konci rychlé kombinace zívala už jen prázdná klec. V samotném závěru ještě mohla přisoudit všechny body domácím Tůmová, sama před Omelkovou nicméně selhala.

Prodloužení už byla rychlá záležitost. Panterky sice vyhrály úvodní vhazování a držely se v soupeřově pásmu, po pár vteřinkách nicméně balon ztratily a do úniku pustili smrtící duo Poláková-Vrátná, které přisoudilo druhý bod hostům.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 7:8pp (2:2, 3:3, 2:2 – 0:1) online|stream

Střely na branku:
Nejlepší hráči:
Diváci:

Komentář asistenta trenéra domácích (Daniel Škvor): „Poprvé jsme s Bohemkou hráli vyrovnané utkání, které mohl vyhrát kterýkoliv tým. Naše holky zaslouží pochvalu, že zvládly dvě těžká utkání s prodloužením ve dvou dnech. Děkujeme všem za zápas.“

Komentář trenéra hostů (Tomáš Grigar): „V první polovině utkání by se naše obrana dala nazvat průchodnou. Ve druhé části jsme se viditelně zlepšili a měli zápas vyhrát v základní době. Panterky podaly dobrý a obětavý výkon. S výsledkem jsme nakonec spokojeni. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient