Ženy neoprávněně pobíraly sociální dávky, hrozí jim trest za mřížemi

Dvě ženy ve věku 38 a 53 let z Litvínovska čelí obvinění z přečinu podvodu, kterého se měly dopustit v souvislosti s pobíráním sociálních dávek. Mladší z obviněných měla pobírat příspěvek na bydlení, kdy záměrně zamlčela výši svého příjmu a neoprávněně získala dávky státní sociální podpory ve výši 7 800 korun. Za toto jednání jí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Starší byl vyplacen neoprávněně též příspěvek na bydlení, když neoznámila změny rozhodné pro výplatu dávek a státu způsobila škodu ve výši 96 tisíc korun. Za to jí v případě uznání viny může soud uložit až pětiletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.