Search
Close this search box.

Ženský tým FBS Olomouc uvidíme v extralize i příští rok

Ženy FBS Olomouc čekala o víkendu 17. – 18. března v Praze další kapitola letošního play-down.

Do Prahy odjížděly odehrát 3. a 4. utkání první série proti Sokolu Královské Vinohrady. Hanačky si z domácího prostředí přivezly do hlavního města vedení 2:0 v sérii a sezónu chtěly v Praze už definitivně ukončit a potvrdit tak vzrůstající nárůst kvality olomouckého týmu ve druhé polovině nejvyšší soutěže.

SOBOTA 17. 3. 2018
Sobotní utkání se ukázalo být zlomovým – volný metr rozhodčích umožnil divákům vidět na obě strany velmi živelné utkání, ve kterém si nejprve dobrou hrou vypracovaly náskok hráčky hostí, aby domácím posléze dovolily skóre nebezpečně dotahovat. Klíčovou hráčkou sobotního zápasu byla Lucie Cholinská, která se prosadila celkem třikrát, a vstřelila tak svůj první hattrick v Extralize. Na její první gól navázala ještě v první třetině kapitánka Barbora Pařízková, a když opět Cholinská zvyšovala ve druhé části už na 3:0, zdálo se být vše jasné. SKV sice snížilo, nicméně Fleischmannová pohotovou dorážkou brzy zvyšovala na 4:1. Málokdo by připustil, že toto vlastně bude nakonec vítězný gól, a že se Olomouc ještě bude muset velmi snažit, aby utkání dovedla do vítězného konce. Završením hattricku však Cholinská dala hostím nějakých deset minut před koncem zápasu na hokejky zase více klidu a FBS si už utkání zvládlo pohlídat.

Sokol Královské Vinohrady – FBS Olomouc 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

branky (asistence): 29:59 Nikola Bursová (Adéla Skalická), 37:21 Tereza Trunečková (Kristýna Vejvodová), 43:55 Alena Žižková (Aneta Tvrzníková) 07:11 Lucie Cholinská (Barbora Pařízková), 11:42 Barbora Pařízková (Lucie Cholinská), 25:56 Lucie Cholinská, 33:52 Monika Fleischmannová, 48:13 Lucie Cholinská (Barbora Pařízková)

NEDĚLE 18. 3. 2018
Poslední utkání série se neslo v duchu trpělivé a opatrné hry z obou stran, a první třetina tak nepřinesla žádné velké šance. Mírné vzrušení přišlo až s první přesilovkou zápasu, ve které dostaly výhodu hráčky hostí, ale Kuchyňková v brance Vinohrad úspěšně odolávala.

Olomouc hrála vytrvale a vytvářela na svého soupeře v každém střídání souvislý tlak, což se projevilo v úvodu druhé třetiny. Mandátová nejdříve z voleje jen těsně branku minula, aby skóre o necelé dvě minuty později otevřela Kateřina Peterková, která se tak trefila už ve druhém posledním zápase sezóny za sebou. Z tohoto gólu se domácí těžko otřepávaly, Olomoucký tým jednoznačně převzal otěže zápasu a skóre po sérii šancí navýšila po výborné nahrávce Reimerové Veronika Rozenbergová, která se v nejvyšší soutěži trefila poprvé od 2. ledna 2016, kdy ještě nastupovala v dresu brněnských Židenic.

V utkání se dočkala svých chvil slávy i olomoucká brankářka Martina Franková, a to když v úvodní čtvrtině poslední části Olomouc vypnula – hráčky se už možná viděly ve vlaku domů a nechaly svou brankářku vyniknout a svou první extraligovou nulu si pořádně zasloužit. Tři olomoucké pětice se ale do zápasu brzy vrátily, a i přes několik šancí na obou stranách, včetně těch před prázdnou brankou Královských Vinohrad v závěrečné power play, dovedly veledůležité utkání sezóny 2017/2018 do vítězného konce 2:0. Na ženy FBS Olomouc se tak můžeme těšit i v extraligové sezóně 2018/2019.

Sokol Královské Vinohrady – FBS Olomouc 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient