Ženské florbalové béčko je mistrem druhé ligy

Ženskému béčku se podařil velký úspěch! Tým pod vedením kouče Petra Jirgese suverénně s šestibodovým náskokem ovládl 2. ligu žen. Sezonu béčko zakončilo jednoznačnou výhrou 7:1 nad Královým Dvorem.

Parta kapitánky Lenky Hrdinové sice nejprve prohrála s rezervou Tigers 1:5, následně však první místo stvrdila triumfem nad Královým Dvorem. Hattrickem k němu dopomohla Klára Zelenková, dvěma brankami se prezentovala Anna Javorská.

Béčko tak zakončilo parádní sezonu historickým titulem ve 2. lize. Druhý Start98 zaostal za vinohradským celkem o šest bodů. Sokol měl nejlepší obranu v lize. Střelecky tým táhly Kateřina Holubová a Monika Petřeková, nejproduktivnější hráčkou byla s 36 body Klára Zelenková.

Vzhledem k tomu, že B týmy nemohou hrát 1. ligu, zůstává vinohradské béčko i pro příští sezonu ve 2. lize. O nadcházejícím víkendu se představí ještě ženské céčko, které hraje o ligu níže a ještě má naději posunout se na medailové příčky 3. ligy.

Výsledky 2. ligy žen:

TIGERS FK Jižní Město B – TJ Sokol Královské Vinohrady B 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Janušková, 14. Sádková, 14. Baťková, 16. Janušková, 36. Mikešová – 28. Holubová.

TJ Sokol Královské Vinohrady B – T.B.C. Králův Dvůr 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 4., 12. a 45. Klára Zelenková, 1. a 4. Javorská, 30. Petřeková, 36. Vaculíková – 40. Počtová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.