Ženě se nechtělo ke kontejneru, nepořádek vyházela z okna

Místo odnosu nepotřebných věcí do sběrného dvora zvolila jedna z obyvatelek nechvalně známého domu v ulici Zelená v Děčíně 3 mírně nestandardní řešení – zbytky nábytku a vybavení domácnosti jednoduše vyhodila z okna. Sběrný dvůr, kde lze obdobný odpad odevzdat bezplatně, je přitom od zmíněného domu zhruba sto metrů. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Nájemníci domu ovšem nepatří v případě objasňování protiprávního jednání právě k nejsdílnějším. Hlídce strážníků se nakonec podařilo zjistit, kdo odpad z domu vyhodil. Ženě pak strážníci uložili pokutu ve výši několika tisíc korun.

„Informace o nepořádku se poté dokonce objevila na jedné facebookové skupině včetně fotografie ve chvíli, kdy dotyčná nepořádek vyhazovala. Kdyby facebookový přispěvatel zavolal na linku 156, mohl být problém vyřešen daleko rychleji,“ doplnil ředitel městské policie Marcel Horák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.