Search
Close this search box.

Žena viní kliniku, že jí pokazila plastiku. Přítel jí kvůli zohyzděnému prsu opustil

Už čtyři roky řeší Hradecký okresní soud žalobu nyní 61leté Jaroslavy M., která zažalovala hradeckou kliniku Sanus, že jí pokazila plastiku prsou.
Podle ženy jí klinika neposkytla dostatečnou pooperační péči, a proto podle ní teď nemá prsa souměrná. Za to požaduje milionové odškodné.
Žena se rozhodla k plastice prsou po nádorovém onemocnění.

Jenže několik dní po operaci začala mít zdravotní komplikace. „Z pravého prsu mi začal vytékat sekret, měla jsem ho zarudlé a strašně bolelo. Musela jsem podstoupit druhou operaci,” popsala dříve u soudu. Následovala reoperace. Ale ani ta jí nepomohla. „Pouze ho vymáchali (implantát) v nějakém dezinfekčním prostředku a vrátili. Potom jsem začala mít strašné bolesti. To bylo asi tím, jak se mi hnis dostával do těla. Ani mi nedali antibiotikum,“ podotkla.

Hradecký soud nyní vyslechl znalce, který prohlásil, že je pravda, že k pochybení došlo na straně kliniky, ale zčásti si za problémy může i žena sama. „Při zákroku neboli plastice, kterou paní M. podstoupila se antibiotikum podává většinou jen při operaci a tři dní po ní, dále se léčba neprodlužuje. Jenže žalobkyni se po druhé operaci v prsu vytvořila tak zvaná píštěl. Tedy porucha kožní celistvosti, což mohlo způsobit následné komplikace,“ podotkl znalec Bohumil Zálešák z olomoucké nemocnice. Zároveň uvedl, že žalovaná možná udělala chybu, že několik týdnů po operaci letěla do Ameriky. „Pokud jde o samotný let, tak všichni víme, že v letadle nejsou hygienické podmínky takové jako doma. Mohlo se jí tam cestou něco dostat,“ polemizoval Zálešák.
Žena však podotkla, že svůj let předem konzultovala se svým lékařem.

Jaroslava M. před soudem uvedla, že její problémy mají i neblahý dopad na její osobní život. Kvůli zohyzděnému prsu jí opustil přítel a ona nyní už celé čtyři roky žije sama, protože nevěří tomu, že by se svým handicapem našla dalšího přítele.

Není to poprvé, co se tato žena soudí se zdravotnickým zařízením. Před čtyřmi lety vysoudila na litomyšlské nemocnici osmdesátitisícové odškodnění za nepodařené voperování očních čoček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient