Žena týrala svou matku. Opakovaně jí fackovala, bila pěstí do obličeje a kopala do ní

Domažličtí kriminalisté začali trestně stíhat sedmatřicetiletou ženu, která necelý rok týrala svou matku.

Přibližně od srpna loňského roku až do letošního března týrala dcera z Domažlicka svou matku, se kterou žila ve stejné domácnosti. Podle obžaloby jí nadávala, kopala do ní, bila ji pěstí do hlavy, jednou ji dokonce měla zmlátit násadou od koštěte.

Její matka byla nemohoucí, a proto se nedokázala bránit. Na otřesné chování dcery se přišlo po posledním napadení. Žena způsobila své matce takové zranění, které si vyžádalo nemocniční hospitalizaci. „Způsobila jí zhmoždění obličeje, hlavy, ramen, páteře, četné podlitiny celého těla a otřes mozku,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Zraněná žena zůstává nadále hospitalizovaná v nemocnici. Její dceru kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví. „Agresorka byla zadržena a obviněna ze zločinu. Hrozí jí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ upřesnila mluvčí policie. Žena je stíhána na svobodě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.