Žena spáchala úvěrový podvod

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Klatovech zahájili trestní stíhání devětadvacetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu úvěrový podvod. Protiprávního jednání se dopustila, když v letech 2016 a 2017 uzavřela čtyři smlouvy o úvěru. Při uzavírání těchto smluv úmyslně uvedla nepravdivé údaje, vždy uvedla nulové splátky externích úvěrů a půjček, což se však nezakládalo na pravdě, jelikož v době sjednání výše uvedených úvěrů již měla splácet další půjčky nejméně u čtyřech společností.

Uvedením nepravdivých údajů získala finanční prostředky z dalších úvěrů. Tyto však do současné doby řádně nesplácí. Celková škoda, kterou způsobila, byla vyčíslena na 40 100 korun. Pachateli trestného činu úvěrový podvod hrozí podle ustanovení trestního zákoníku trest odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.