Žena si ponechala peníze, které jí nepatřily, je podezřelá z podvodu

Začátkem měsíce března si třiatřicetiletý muž zapomněl u jednoho z bankomatů v Lanškrouně vybranou finanční hotovost. Dvaapadesátiletá nenechavá žena si nalezenou částku 5 tisíc korun v bankovním zařízení měla ponechat, aniž by učinila vše, aby se peníze dostaly zpět majiteli. Žena peníze dobrovolně odevzdala až na výzvu strážníků. Jelikož si počínala v rozporu se zákonem, vrchní inspektor lanškrounských policistů jí sdělil podezření z přečinu zatajení věci. Podezřelé za porušení zákona hrozí v případě prokázání viny u soudu až roční trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.