Žena si nechala kabelku v nezamčeném autě, přišla o ni

Na policejní obvodní oddělení v Kladně 26. října 2018 oznámila poškozená sedmapadesátiletá žena z Kladenska, že jí byla odcizena kabelka z neuzamčeného vozidla v Kladně.

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že po sedmé hodině v pátek 26. října 2018 žena zaparkovala osobní vozidlo Ford Focus v ulici J. Hory v Kladně, které neuzamkla a na několik minut ho opustila. Ve vozidle zanechala černou kabelku s osobními doklady, s doklady od vozidla a dva mobilní telefony. Této nepozorné situace okamžitě využil neznámý pachatel, který vnikl do vozidla a ponechanou kabelku s celým obsahem odcizil a utekl pryč. Po návratu k vozidlu žena zjistila, že byla okradena a případ ihned oznámila na policejní služebnu. Pachatel jí svým protiprávním jednáním způsobil škodu, která byla vyčíslena na částku 1 800,- Kč.

Na základě policejního operativního šetření a za pomoci kamerového systému se podařilo policistům podezřelého pachatele v průběhu dalších dní vypátrat. Pachatelem byl dvaačtyřicetiletý muž z Kladna, který se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti. Dne 29. října 2018 byl případ převeden na trestný čin. Muž je nyní za tento skutek podezřelý z trestného činu krádeže.

Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby při odchodu od svých vozidel je řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí.

Několik policejních rad:
– při odchodu vozidlo vždy řádně uzamkněte, uzavřete všechna okénka a zkontrolujte
– neponechávejte ve vozidle žádné věci (peněženky, doklady, mobilní telefony, notebooky, písemnosti, mobilní telefony a ani příruční zavazadla včetně tašek s nákupem)
– ve vozidle nikdy neuschovávejte náhradní klíče a doklady od vozidla
– pokud je nutno zanechat ve vozidle tašky, tak vždy ukládejte do zavazadlového prostoru, aby tyto věci nezůstávaly na viditelných místech, nikdy však zde nezanechávejte cennosti a finanční
hotovost
– nikdy neponechávejte klíčky v zapalování ani v případech, kdy opouštíte vozidlo pouze na okamžik
– vestavěná autorádia chraňte dostupnými možnostmi a využívejte jejich ochranných prvků a funkcí

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.