Žena si nechala kabelku v nezamčeném autě, přišla o ni

(Aktualizováno před )

Na policejní obvodní oddělení v Kladně 26. října 2018 oznámila poškozená sedmapadesátiletá žena z Kladenska, že jí byla odcizena kabelka z neuzamčeného vozidla v Kladně.

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že po sedmé hodině v pátek 26. října 2018 žena zaparkovala osobní vozidlo Ford Focus v ulici J. Hory v Kladně, které neuzamkla a na několik minut ho opustila. Ve vozidle zanechala černou kabelku s osobními doklady, s doklady od vozidla a dva mobilní telefony. Této nepozorné situace okamžitě využil neznámý pachatel, který vnikl do vozidla a ponechanou kabelku s celým obsahem odcizil a utekl pryč. Po návratu k vozidlu žena zjistila, že byla okradena a případ ihned oznámila na policejní služebnu. Pachatel jí svým protiprávním jednáním způsobil škodu, která byla vyčíslena na částku 1 800,- Kč.

Na základě policejního operativního šetření a za pomoci kamerového systému se podařilo policistům podezřelého pachatele v průběhu dalších dní vypátrat. Pachatelem byl dvaačtyřicetiletý muž z Kladna, který se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti. Dne 29. října 2018 byl případ převeden na trestný čin. Muž je nyní za tento skutek podezřelý z trestného činu krádeže.

Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby při odchodu od svých vozidel je řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí.

Několik policejních rad:
– při odchodu vozidlo vždy řádně uzamkněte, uzavřete všechna okénka a zkontrolujte
– neponechávejte ve vozidle žádné věci (peněženky, doklady, mobilní telefony, notebooky, písemnosti, mobilní telefony a ani příruční zavazadla včetně tašek s nákupem)
– ve vozidle nikdy neuschovávejte náhradní klíče a doklady od vozidla
– pokud je nutno zanechat ve vozidle tašky, tak vždy ukládejte do zavazadlového prostoru, aby tyto věci nezůstávaly na viditelných místech, nikdy však zde nezanechávejte cennosti a finanční
hotovost
– nikdy neponechávejte klíčky v zapalování ani v případech, kdy opouštíte vozidlo pouze na okamžik
– vestavěná autorádia chraňte dostupnými možnostmi a využívejte jejich ochranných prvků a funkcí

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz