Žena neposílala dceru do školy, hrozí jí vězení

Ve zkráceném přípravném řízení sdělili bruntálští policisté podezření 36leté ženě z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Podezřelá měla v průběhu prvního pololetí školního roku 2017/2018 v Bruntále nedostatečně dohlížet na školní docházku své nezletilé dcery. Dítě zameškalo celkem 263 hodin a z toho mělo 33 neomluvených.

Žena se měla jednání dopustit i přes skutečnost, že byla v roce 2017 přestupkově řešena správním orgánem pro obdobné jednání. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.