Žena napsala na sociální síti nenávistný komentář, soud jí uložil trest

Romana L. z Tachovska už bude po dnešku vědět, že psát na sociální síti nenávistné komentáře se nevyplácí.

Vloni na podzim uveřejňoval na internetových stránkách teplický regionální deník, jako každý rok, fotky prvňáčků. Na jedné z fotografií byla i třída dětí z Prosetické školy, do které chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti. Řada lidí buď rovnou pod fotku na facebooku regionálního deníku napsala rádoby vtipnou či posměšnou poznámku nebo přímo tuto fotku sdílela k sobě s patřičným okomentováním. Jednou z těchto osob byla i 26letá Romana L., která pod fotku napsala slůvko „rovnou“ a přidala fotografii pistole.
Toto její jednání nejdříve policie uzavřela s tím, že je to přestupek. Pak se ale do celé záležitosti vložil Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a na základě jeho námitek byl tento případ znovu otevřen a nyní soud ženě uložil osmiměsíční podmíněný trest se zkušební dobou na 1,5 roku a pokutu 20 tisíc.

Žena se u soudu bránila tím, že byla pod vlivem alkoholu, a proto se chovala tak nerozvážně. „Šlo o nevhodný humor, nemyslela jsem tím nic zlého ani rasistického,“ řekla policistům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.