Search
Close this search box.

Žena naletěla na seznamce podvodníkovi, přišla skoro o milion korun

V neděli přijali kladenští policisté oznámení od dvaačtyřicetileté ženy z Kladenska, že byla pravděpodobně podvedena zatím nezjištěným mužem.

S tím se seznámila přes internetovou seznamku a podvodník se vydával za amerického kardiochirurga, který v současné době pracuje v Sýrii. Finance od ženy vylákal pod záminkou, že za ní chce přijet do České republiky, nedisponuje však v současné době penězi, jelikož má zablokovány svoje bankovní účty.

Žena dále komunikovala s údajným generálem za OSN v Sýrii, který jí zadával instrukce, kam má finanční prostředky zaslat.

Následně v době od 31. října do 19. listopadu 2018 v pěti splátkách zaslala celkem 28 100,- Euro.

Osoba vydávající se za lékaře s poškozenou po obdržení peněz přestala komunikovat, do České republiky nedorazila a do dnešního dne jí nebyly finance vráceny a to i přes skutečnost, že o jejich vrácení žádala.

Skutek prověřuje v současné době služba kriminální policie a vyšetřování jako zločin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient