Žena křivě obvinila exmanžela ze znásilnění jejich dítěte. Hrozí jí osm let

Psychicky na dně je 39letý muž po tříměsíčním policejním vyšetřování, které probíhalo poté, co ho exmanželka křivě obvinila ze znásilňování jejich pětiletého syna. 42letá žena navedla během rozvodového řízení malého chlapce, aby o otci vypověděl, že mu strkal prsty do konečníku a pak mu ještě dával penis do úst. „Je to hrozný pocit, když vás vlastní syn z něčeho takového obviní. Vysvětlujte to potom známým nebo učitelkám ve školce. Byl jsem na dně, ztratil jsem veškeré sebevědomí a jen těžko se mohl bránit jinak než opakovat, že jsem nic takového neudělal,“ vypovídal zdrcený muž před klatovským soudem.

Policisté nakonec ukončili jeho vyšetřování i poté, co podstoupil speciální vyšetření. „Na penis mi upevnili zařízení monitorující impulzy a promítali mi přitom obrázky nahých dětí,” popisoval ve středu u soudu muž.
Avšak důležitá byla i výpověď chlapce, který přiznal, že ho matka ke lžím navedla.

Žena se rozhodla navést syna ke křivé výpovědi kvůli tomu, aby měla syna jen ve svém opatrovnictví. Za to ženě hrozí osmileté vězení. „Obžalovaná se jednání dopustila v době, kdy mezi manželi probíhalo rozvodové řízení provázené sporem o dítě. Snažila se tím dosáhnout trestního stíhání muže a zabránit mu tak styk se synem,“ konstatoval státní zástupce Jan Hrubý.

Poté co bylo zrušeno obvinění otce, dostal právě on syna do péče. „Je spokojený, ve škole má dobrý prospěch, baví ho matematika, zajímá se o počítače. Chodí na kroužky a sportuje. Spolu jezdíme na výlety,“ dodal otec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.