Žena havarovala a do ní poté narazil další řidič, byl opilý

Zima už se hlásí ke slovu a tak i řidiči musí přizpůsobit jízdu nastalé situaci. Vozovky namrzají a složky integrovaného záchranného systému i silničáři mají plné ruce práce. Včera vyjížděli vyškovští policisté hned k několika nehodám, které se naštěstí obešly bez vážnějších následků. Za zmínku stojí dvě nehody, ke kterým došlo směrem z Pístovic na Drnovice po čtvrté hodině odpolední a navzájem spolu souvisí. Řidička octavie dostala na namrzlé komunikaci smyk, havarovala a převrátila vůz na střechu. Do jejího vozidla pak ještě narazil řidič felicie, který místem projížděl o něco později. Dostal také smyk a narazil ještě do vozidla, které zastavilo na místě dopravní nehody. Šofér fiatu totiž chtěl řidičce z havarované octavie pomoci. Ta skončila s lehkým zraněním v nemocnici. Dechová zkouška u ní byla negativní. Řidič felicie však nulovou hodnotu neměl. Kolegové mu naměřili jedno promile alkoholu. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na silnicích přizpůsobte rychlost a způsob jízdy stavu vozovky. Vyloženým hazardem je sedat za volant pod vlivem alkoholu či návykové látky. Řidič není tak ostražitý, je více unavený nebo má sklon přeceňovat své síly.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.