Žena dostala na mokré vozovce smyk

Ve středu po devatenácté hodině vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě v Křenovicích. Mladá žena za volantem seatu dostala bohužel při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou na mokré vozovce smyk. Automobil pak sjel mimo komunikaci a narazil do sloupu veřejného osvětlení a plotu rodinného domu. Záchranáři řidičku i jejího tříletého spolujezdce, který byl naštěstí řádně umístěn v autosedačce, převezli s lehkými zraněními do nemocnice. Dechová zkouška vyloučila u ženy požití alkoholu před jízdou.

Policisté zároveň upozorňují řidiče, aby přizpůsobili způsob a rychlost jízdy stavu komunikací a povětrnostním podmínkám. Hustý déšť nebo i mokrá vozovka po dešti zhoršují jízdní vlastnosti vozidel. Tato nehoda je také připomínkou, jak je důležité v automobilech používat zádržné systémy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak