Zemřela sólistka ostravské opery Věra Heroldová

V pondělí 29. října zemřela dlouholetá sólistka ostravské opery Věra Heroldová. Narodila se 29. září 1921 v Brně. V roce 2013 byla oceněna titulem města Ostravy Senior roku. Poslední rozloučení se bude konat v sobotu 3. listopadu od 10 hodin v Krematoriu ve Slezské Ostravě.

Do angažmá mladou sopranistku Věru Kolářovou z Brna v roce 1944 přijalo právě ostravské divadlo. S Ostravou spojila svůj život na sedm desetiletí. Zpívala v divadle, koncertovala, vychovala dvě dcery, hrála v jednom z nejslavnějších českých operních filmů: v roce 1954 si ji vybral Václav Krška do Dalibora jako nejlepší hereckou představitelku Milady. Film, který byl uveden na mezinárodním festivalu v Cannes a v němž získala Věra Heroldová vysoký kredit jako dramatická herečka, patří dnes do zlatého fondu české kinematografie.

Od začátku 70. let začala další profesní kariéra Věry Heroldové – pedagogická, samozřejmě opět spojená s Ostravou. V lidové škole umění i na Lidové konzervatoři vychovala desítky žáků, zároveň absolvovala desítky úspěšných sólových koncertů.

Hrála Mařenku v Prodané nevěstě, Barču v Hubičce, Karolinu ve Dvou vdovách a řadu dalších.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.