Zemřela mu matka, muž přesto vybíral z jejího účtu důchod

Policie začala stíhat muže z Teplicka, který neoprávněně vybíral z platební karty své zesnulé matky dávky důchodového pojištění. Pětašedesátiletý muž provedl těchto výběrů několik. Na tuto krádež se přišlo ve chvíli, kdy Česká správa sociálního zabezpečení žádala sestru (která byla disponentem účtu) obviněného o vrácení více jak sedmnácti tisíc korun.

„Pokud případ skončí u soudu, může být muži v krajním případě uložen až dvouletý trest odnětí svobody,“ podotkl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Vyšetřovatelé řešili v tomto týdnu i jiný finanční podvod. Třiatřicetiletá žena z Lounska odmítla vrátit částku deset tisíc, kterou jí omylem poslala partnerka jejího bývalého manžela. Původně mělo být posláno jen tisíc korun jako měsíčné výživné. Žena při posílání penez nechtě připsala o jednu nulu více, takže z účtu odešlo o devět tisíc navíc. Žena, které byly peníze poslány, je však odmítla vrátit s tím, že je vnímá jako splátku z dlužného výživného. Partnerský pár se snažil ženě vysvětlit, že jde o omyl, ta však nadále odmítala peníze vrátit. Policie však tuto skutečnost vnímá jako využití cizího omylu a je to posuzováno jako trestný čin, za který jí hrozí odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak