Zemana by vypískali, Kisku však přijali s nadšením. Shlédněte na videozáznamu

(Aktualizováno před )

Slovenský prezident Andrej Kiska se včera v Česku zúčastnil oslav 100. výročí založení republiky včetně předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. To však nebyl jeho jediný program včerejšího dne. Večer se ještě neplánovaně ukázal v pražské Lucerně na koncertu Pražského výběru.

Na koncert ho pozvala sama kapela, přesto podle svých slov měl obavy, jak ho fanoušci přivítají. Ti ho však uvítali s nadšením. Navíc Michael Kocáb ho přivítal jako “našeho prezidenta”.

Kiska se na pódiu zdržel kolem dvou minut. Vzpomínal na společný stát, zmínil i Rostislava Štefánika. Na závěr svého krátkého proslovu řekl fanouškům Pražského výběru, že by lidé neměli řešit, jestli je lepší Česko, nebo Slovensko. “Obě země by se měly snažit, aby se staly moderními státy plnými úspěšných, sebevědomých lidí. Prožili jsme spolu v jednom státě úžasné období. Štefánik říkal, že ti, kteří si myslí, že za ně svobodu vybojují jiní, si ji možná ani nezaslouží,“ řekl Kiska na pódiu.

„Přijetí mě dojalo. Potlesk při příchodu, ještě jsem ani nic neřekl. Potlesk při odchodu. Ty dvě minuty pro mě znamenaly mnoho,“ uvedl Kiska na svém facebooku. Na své sociální síti také uvedl, že nečekaná návštěva koncertu musela být projednaná samozřejmě i s ochrankou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz