Zeman nadále odmítá jmenovat Pocheho ministrem zahraničí

(Aktualizováno před )

Prezident Miloš Zeman se včera sešel nejen s českými velvyslanci, ale i s předsedou ČSSD a zároveň ministrem vnitra a prozatimním ministrem zahraničí Janem Hamáčkem. Diskutovali především o Miroslavu Pochem, který stále čeká, až bude jmenován právě ministrem zahraničí. Jenže se asi nedočká…

Miloš Zeman nadále odmítá dosadit do pozice šéfa českého zahraničí europoslance Miroslava Pocheho. Názor na něj nemění už od chvíle, kdy ho ČSSD navrhla na tento post. Českému prezidentovi vadí jeho post k imigraci, která je podle něj velmi vstřícná k uprchlíkům.

ČSSD však nadále trvá na tom, aby se Poche stal ministrem zahraničí. „Předsednictvo sociální demokracie rozhodlo tak, jak rozhodlo, a já nemám důvod navrhovat nějaké změny,“ řekl Hamáček. Zároveň ale uvedl, že se předsednictvo ČSSD v pátek sejde, aby projednalo tuto otázku. „Předsednictvo je kolektivní orgán. Každý člen má jeden hlas, včetně předsedy,“ podotkl Hamáček, který by byl rád, kdyby se tato záležitost už brzy vyřešila.

Premiér Andrej Babiš není ze situace úplně nadšený, ale zároveň to nevnímá jako velký problém. „Není to ideální stav. Já jsem o tom s panem Hamáčkem mluvil, on to řeší, říkal, že v rámci týdnů. Nicméně naše diplomacie je kvalitní,“ řekl premiér novinářům.

V poslední dnech se spekulovalo, že by místo Pocheho navrhla ČSSD na ministra zahraničí náměstka ministra obrany a syna známého herce Jakuba Landovského. Hamáček však toto už v pondělí vyvrátil.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz