Search
Close this search box.

Zelená je tráva, Veselýmu sílu dává?

Petr Korda vyhrál Australian Open ve třiceti letech, v tom samém roce se dostal do čtvrtfinále Wimbledonu. Karel Nováček dosáhl svého největšího úspěchu ve 29 letech, když se probojoval do semifinále US Open. A třeba Jiří Novák se může pyšnit ohledně své kariéry postupem mezi poslední čtyři na australském grandslamu a to mu bylo 27 let.

Tyto statistiky ukazují, že čeští tenisté zpravidla dosahovali velkých úspěchů, když se jim blížila třicítka nebo už jí dosáhli. Z toho by mohlo vyplývat, že čtyřiadvacetiletý Jiří Veselý, který je (pro někoho BYL) vnímán jako velký talent českého tenisu, má ještě spoustu času.

Ale přece jenom, od tenisty, který byl v roce 2011 vyhlášen nejlepším juniorským tenistou světa ( v tomto roce vyhrál juniorské Australian Open ve dvouhře i čtyřhře!) se čekalo, že ve 24 letech už bude trochu jinde než na 94. místě v žebříčku ATP a jeho maximem bude 3. kolo na French Open.

Je pravda, že ho provázely určité zdravotní problémy, ale spíše ho srážela psychika. Dokázal porazit silného soupeře a pak to nedokázal potvrdit proti slabšímu. Vždy když se od něj nic nečekalo, dokázal příjemně překvapit. Když se ale dostane do pozice favorita, je většinou zle.

Nedávno i ukončil spolupráci s trenérem Jaroslavem Machovským…

Teď však možná svitla určitá naděje. V minulém týdnu na travnatém turnaji v turecké Antalyi se dostal do semifinále a vrátil se tak do první stovky. Nyní je ve Wimbledonu ve 2. kole. Zatím. Před sebou má souboj s Argentíncem Schwartzmanem, který je nasazený jako jedenáctka. Veselý není favoritem, takže by mohl do zápasu vstupovat s pocitem, že nemá co ztratit, což by pro něj mohlo být nadějné…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient