Search
Close this search box.

Zeleň u smuteční síně na šternberském hřbitově získala novou podobu

Sadovnické úpravy v předprostoru smuteční síně i jejích bočních partiích byly dokončeny.

Tyto práce navázaly na celkovou přestavbu zpevněných ploch před smuteční síní, která byla realizována v loňském roce. Jednalo se o komplexní řešení nové úpravy zeleně dle zpracovaného projektu Ing. arch. Davida Cvilinka, která nahradila již letitou a dožilou zeleň původní. Při přípravě projektu s městem spolupracovali pedagogové a učni ze Střední odborné školy lesnické a strojírenské ze Šternberka.

V rámci přípravy akce došlo k odstranění nevyhovující zeleně z hlediska jejího zdravotního stavu i kompozičního uspořádání. Následná obnova vegetačních prvků představuje finální krok k celkově novému pojetí prostoru před smuteční síní, který se začal přetvářet od roku 2016.

Projekt realizovaných sadovnických úprav, který ještě více vynikne po období vegetačního klidu, byl navržen tak, aby zpřehlednil, prosvětlil a zároveň oživil zájmový prostor v kontextu vnímání celého areálu hřbitova. Tomuto pojetí odpovídá nově provedená liniová i solitérní výsadba zeleně s kultivací travnatých i zpevněných ploch.

Sadovnické práce byly provedeny na základě uzavřené smlouvy o dílo firmou pana Petra Kohoutka z Dolního Žlebu za cenu 183.000 korun bez DPH.

Poděkování patří návštěvníkům hřbitova, že v období realizace prací dbali zvýšené opatrnosti a tolerovali drobná omezení v přístupu ke smuteční síni i v jejím bezprostředním okolí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient