Zeleň rozveselí ašské sídliště

Vysazeno zde bylo dohromady 19 stromů (javory, jasany) a 222 keřů a nižších dřevin (habr, pámelník, ptačí zob, atd.).

Rekonstrukční práce v sídlišti, kde vznikla dvě nová parkoviště o celkové kapacitě 31 parkovacích míst, byly ukončeny už před více dvěma měsíci. Výsadba zeleně byla na základě rozhodnutí rady města přesunuta z letních do podzimních měsíců kvůli tomu, že toto léto bylo v Aši sucho a velmi teplo. Takové podmínky byly pro dřeviny krajně nevhodné a s velkou pravděpodobností by docházelo k jejich zasychání a odumření. Nyní je tedy téměř hotovo, zbývá jen zajistit vysazené stromy oporami a novou zeleň pravidelně zalévat.

Na pořízení stromů se podílela společnost ŠKODA AUTO, která městu Aš darovala částku 70 tisíc korun. Společnost městu peníze poskytla v rámci svého projektu“ Za každé prodané auto Škoda v ČR zasazený strom“. Město v nedávné době zakoupilo tři služební automobily značky Škoda.

Výstavba parkovišť, včetně úprav vnitrobloku uvedeného sídliště, vyšla dle smlouvy o dílo na 3,64 miliónu korun (+21% DPH). Zakázku provedla společnost STAMOZA Cheb.

Snímky: Zatímco většinu zeleně zasadila odborná zahradnická firma, výsadby posledních dvou se ujalo vedení města, spolu se zástupci ŠKODA AUTO a jejich partnery.

Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak