Search
Close this search box.

Ze zdemolovaných vozů vyprostili hasiči tři osoby

K nehodě dvou osobních vozidel značek vyjížděli 13. listopadu do Doubravic hasiči ze stanice Pardubice.

Ihned po příjezdu hasiči museli ze zdemolovaných vozidel vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení tři zraněné osoby a okamžitě započali s resuscitací dvou osob. Hasiči dále pokračovali v resuscitaci spolu se záchrannou službou. Lékař ale nakonec konstatoval smrtelná zranění u řidiče jednoho vozu a spolujezdce z druhého vozu, jedna osoba byla zraněna těžce. Hasiči zajistili vozidla tak, aby nedošlo k následnému požáru a zamezili úniku provozních náplní.

Dle zasahujících hasičů nebyly usmrcené osoby připoutané. Vedle karoserie, která je z velké části tvořena z vysokopevnostní oceli a deformačních zón, se o bezpečnost posádky starají právě bezpečnostní pásy a kompletní sestava airbagů, která chrání cestující ze všech stran. Pokud není člověk připoután, může ho vystřelený airbag i zabít.

V rámci EU bezpečnostní pásy každoročně zachrání více než 12 000 lidských životů. Pokud by byla míra jejich používání 99 %, zachráněno by bylo dalších 2 500 životů. Bezpečnostní pásy jsou nejúčinnější do rychlosti 50 km/h; 42 % řidičů usmrcených v obci bylo nepřipoutaných; 51 % spolujezdců usmrcených v obci bylo nepřipoutaných; nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než připoutaní; nepřipoutaní přední pasažéři umírají 6x častěji než připoutaní.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient