Ze Slavkova míří do Afriky skoro 130 jízdních kol

Do areálu technických služeb přivezli v měsíci dubnu jak stará, již nepoužívaná kola, tak i zánovní. V obou případech projdou bicykly rukama opravářů z věznice v Heřmanicích, kteří kola nejen seřídí, ale i vylepší pro náročný africký terén. Nezisková organizace Kola pro Afriku následně zajistí transport do odlehlých koutů Gambie.

„Rád bych poděkoval nejen lidem, kteří se rozhodli pro tento záslužný čin, ale i organizátorům slavkovské sbírky – iniciátorovi panu Radovanu Kyjovskému, Autotransport Matuštík za bezplatnou dopravu kol do Ostravy a pracovníkům technických služeb za otevření sběrného místa,“ uvedl starosta Michal Boudný. Připomněl, že odvozem kol akce ve Slavkově skončila.

Darovaná kola společnost Kola pro Afriku věnuje již čtvrtý rok. Do projektu je v západoafrické zemi zapojeno přes 60 základních škol. Darovaná kola se průběžně opravují a chystají na cestu do Gambie ve Věznici Heřmanice a v centrálním skladu společnosti KPA v Ostravě – Koblově, kde společnost nabízí pracovní příležitost lidem těžce uplatnitelným na trhu práce. Pracovní místa vytváří společnost i v Gambii. Do země společnost vozí také náhradní díly a nářadí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient