Ze Slavkova míří do Afriky skoro 130 jízdních kol

Do areálu technických služeb přivezli v měsíci dubnu jak stará, již nepoužívaná kola, tak i zánovní. V obou případech projdou bicykly rukama opravářů z věznice v Heřmanicích, kteří kola nejen seřídí, ale i vylepší pro náročný africký terén. Nezisková organizace Kola pro Afriku následně zajistí transport do odlehlých koutů Gambie.

„Rád bych poděkoval nejen lidem, kteří se rozhodli pro tento záslužný čin, ale i organizátorům slavkovské sbírky – iniciátorovi panu Radovanu Kyjovskému, Autotransport Matuštík za bezplatnou dopravu kol do Ostravy a pracovníkům technických služeb za otevření sběrného místa,“ uvedl starosta Michal Boudný. Připomněl, že odvozem kol akce ve Slavkově skončila.

Darovaná kola společnost Kola pro Afriku věnuje již čtvrtý rok. Do projektu je v západoafrické zemi zapojeno přes 60 základních škol. Darovaná kola se průběžně opravují a chystají na cestu do Gambie ve Věznici Heřmanice a v centrálním skladu společnosti KPA v Ostravě – Koblově, kde společnost nabízí pracovní příležitost lidem těžce uplatnitelným na trhu práce. Pracovní místa vytváří společnost i v Gambii. Do země společnost vozí také náhradní díly a nářadí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.