Ze Skelné do Prášil se jezdí po opravené silnici

V polovině října roku 2018 byla dokončena akce „III/16911 Skelná – Prášily, 1. a 3. úsek“.

Jednalo se o opravu povrchu komunikace III/16911 v délce 4,8 km, která navázala na stavební akci provedenou v loňském roce (oprava 2. úseku tehdy zahrnovala rekonstrukci části komunikace o délce 1 km a rekonstrukci dvou mostních objektů).

Činnosti v rámci 1. a 3. úseku letos zahrnovaly odfrézování stávajících asfaltových vrstev s vyrovnáním příčného profilu, lokální sanaci podkladních vrstev, rekonstrukci propustků, pokládku nové ložné a obrusné vrstvy, zpevnění krajnic, osazení směrových sloupků a provedení vodorovného dopravního značení. Dílo výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na významné komunikaci v turisticky atraktivní lokalitě národního parku Šumava.

Celkové náklady na realizaci stavby, která byla zahájena 12. července 2018, činily 37,2 mil. Kč. Akce byla financována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2018.

Stavbu realizovala společnost Silnice Klatovy a.s. a zpracovatelem projektu byla plzeňská společnost INGEM a.s.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.