Že přišel Washington o svého lídra? Žádný problém, Satoranský ho nahradí

Jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský, který nastupuje za Washington Wizards, opět prokázal svůj velký talent. Dvaceti body pomohl svému týmu porazit Charlotte 130:126.

Týmu z hlavního města USA se povedlo vyhrát, i když mu chyběla největší hvězda John Wall. Navíc to vypadá, že si tento rozehrávač už do konce sezony nezahraje. „Zranil se John, tak jsem věděl, že musím vzít odpovědnost na sebe. Taková situace tu byla i minulou sezonu. John na tom nebyl zdravotně dobře ani tuhle sezonu, bojoval s tím, chtěl to zlomit, ale někdy to nejde. Je to pro nás ztráta, ale já ho musím zastoupit a být v útoku agresivnější. Takové výhry podpoří mé sebevědomí,“ podotkl Satoranský.

Je možné, že teď bude hrát důležitou roli v boji o play-off v každém zápase. „Je to sen každého hráče, aby nehrál jen druhé housle, ale měl důležitou roli. Lidi už mě viděli hrát na této úrovni, ale je vždy úžasné podílet se na výhře jako já dneska,“ řekl Satoranský v rozhovoru s washingtonským zpravodajem Českého rozhlasu.

27letému českému reprezentantovi se po tomto zápase vylepšil průměr vstřelených bodů na zápas, nyní činí 6,5. Dá se očekávat, že v následujících týdnech bude ještě stoupat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak