Že dnes utržili čeští florbalisté největší domácí debakl? Ale kdeže, v historii se Češi doma už více styděli za výsledek

(Aktualizováno před )

ČR – Finsko 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)

Čeští florbalisté, ale i fanoušci věřili, že domácí prostředí dostane naše hráče do finále světového šampionátu, které hostí Praha. Ty by však znamenalo v semifinále porazit jednoho ze severských fenomenů. To se však Česku nepovedlo, Finsku podlehlo jednoznačně 2:7.

Dát první gól až ve 48. minutě je navzdory síle Finska ostuda. Ale aby to bylo spravedlivé, i Finové se v první polovině zápasu střelecky trápili, ale aspoň jeden gól dali. Pak se ale tým Suomi rozjel a na konci druhé třetiny vedl 0:3. Tak zkušený tým si takovéto vedení už nenechá ujít, což se také stalo. Naši hráči sice ve třetím dějství vstřelili dvě branky, Finové však byli v tomto stejně úspěšní.

“Jen jsme bránili a čekali na zázrak, který nepřišel. Dopředu jsme toho předvedli strašně málo, i když Finové dobře brání a mají dobrého gólmana. Bylo to takové o ničem,” řekl český útočník Jiří Curney a dodal: “Možná jsme měli zkusit jít víc do rizika. Byl to náš plán, hrát na pár gólů, což se nám do nějaké chvíle povedlo. Měli jsme dát gól za ty dvě třetiny, ale to se nám nepovedlo.”

Ve finále tak dojde k očekávanému severskému derby, i když Švédsko vyhrálo semifinále nad Švýcarskem až díky rozhodujícím nájezdům.
Naši florbalisté se tak zítra od 13. hodin střetnou s týmem helvetského kříže.

Branky a nahrávky: 48. Jendrišák (Šebek), 57. Šebek (Marek Beneš) – 12. Pylsy (Lastikka), 33. Leikkanen (Piha), 38. Pylsy (Kivilehto), 54. Kailiala (Kapanen), 54. Lastikka (Kotilainen), 58. Lastikka, 59. S. Johansson (Salin). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 12.811.

Dnešní porážka s Finskem 2:7 však není největší prohra českého týmu v rámci šampionátů, které Česko pořádalo.
Česko bylo pořadatelem světového šampionátu v florbale třikrát.
V roce 1998 si naši připsali debakl se Švédskem 0:12.
Den předtím utržili též vysokou porážku a to se Švýcarskem 0:5.

Ale abychom končili pozitivně, i naši umí deklasovat soupeře. Právě na MS v devadesátém osmém Češi porazili Německo 9:0. A za deset let jsme potupili Rusko 8:1.